Novinky zimního letového řádu společnosti Swiss

02.08.2008 - EvropaSpolečnost Swiss ve své tiskové zprávě zveřejnila novinky týkající se zimního letového řádu, jehož platnost začíná 26. října 2008. Ten je charakteristický především více lety do evropských destinacích. Aerolinie se chystají otevřít již devátou denní linku mezi Curychem a letištěm Londýn/City. Nová linka LX450 má naplánovaný odlet z Curychu v 7:00 s příletem do Londýna v 7:55. Odlet zpátečního letu LX451 je naplánován po krátkém 30 minutovém průletu na 8:25, a pokryje tak období mezi osmou a desátou hodinou ranní.

K navýšení frekvence letů dojde také v případě trasy Curych – Istanbul, kde nyní společnost létá desetkrát denně. Od 26. října 2008 bude Swiss mezi oběma městy nabízet dva lety denně s odlety v 9:40 a 12:40. Dalšími městy, kde budou letouny s helvetským křížem přistávat častěji jsou Stockholm a Manchester. V jejich případě společnost reaguje na zvýšenou poptávku po letech ze Ženevy v období mezi Vánocemi a Velikonocemi.

Jako odpověď na měnící se charakter poptávky přesune Swiss své lety do Valencie ze Ženevy do Curychu. Vzhledem ke vzniklé volné kapacitě bude otevřena zcela nová linka Ženeva – Budapešť, která bude čtyřikrát týdně obsluhována letouny Airbus 319. Jediná změna v rámci dálkových linek je plánována na trase Curych – Dubaj – Muscat, která bude nově obsluhována většími letouny Airbus 340-300 místo současných Airbus 330.

Témata