Novinka v nabídce LOTu: linka do egyptské Káhiry

24.04.2022 - AfrikaPolská letecká společnost LOT rozšíří svou nabídku o další novou destinaci. Od 31. května 2022 bude nově létat z Varšavy do Káhiry. Linka do hlavního města Egypta bude provozována pětkrát týdně letounem Embraer 190 pro 106 cestujících v business class a ekonomické třídě.

Odlety z Varšavy jsou vždy v pondělí, ve středu, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli v 15:00 s příletem do Káhiry v 19:00. Zpáteční let bude z Káhiry odlétat následující den v 11:00 a na varšavském letišti přistávat v 15:15. Linka má ve dnech provozu velmi dobrou návaznost na polední let LOTu z Prahy.

Letenky na novou linku jsou již v prodeji na webu LOTu a prostřednictvím dalších prodejních kanálů polského dopravce. Zpáteční letenky z Prahy v tarifu Economy Saver s příručním zavazadlem do 8 kilogramu jsou v červnu k dispozici od 7470 korun.

Pohled na Káhiru a Nil z vyhlídkové věže Cairo Tower. V popředí budova káhirské opery, vlevo nahoře hotel Grand Nile Tower, uprostřed pak hotel Sofitel Cairo Nile (foto: Nina R/Flickr - CC BY 2.0)

Káhira je řazena mezi největší města afrického kontinentu. Žije zde přes 10 milionů obyvatel, v aglomeraci s přilehlými městy dokonce 21 milionů lidí. Město, které administrativním a ekonomickým centrem Egypta, je také vyhledávanou turistickou destinací. Nejatraktivnějším cílem je komplex starověkých pyramid nacházející se v Gíze na okraji Káhiry. Dalšími atrakcemi jsou Egyptské muzeum, mešita Al-Azhar či káhirská citadela.

Témata