Nové livery Brussels Airlines připomíná Pietera Bruegela

11.05.2019 - EvropaBelgická letecká společnost Brussels Airlines představila minulý týden další letoun s unikátním livery. Tentokrát se rozhodla aerolinie připomenout vlámského malíře Pietera Bruegela. Jos De Gruyter a Harald Thys navrhly livery letounu Airbus A320 odkazující na dílo tohoto renesančního umělce. Pro svůj design převzali některé prvky z nejznámějších Bruegelových děl jako jsou „Boj mezi masopustem a půstem“, „Lovci ve sněhu“ či „Pastýřův svatební tanec“ a vytvořili z nich novou kompozici. Na novém livery zaujme zejména propracovanost detailů. Oběma umělcům trvalo 19 dnů než 37metrů dlouhý letoun ručně namalovali do nového vzhledu.

Airbus A320 společnosti Brussels Airlines s novým livery (foto: Brussels Airlines)

Jedná se v pořadí již o šestý letoun Brussels Airlines s unikátním livery. V roce 2015 společnost představila první vzhled věnovaný komiksové postavičce Tintin. Následovaly livery věnované belgickému surrealistickému malíři Renému Magrittemu, belgické fotbalové reprezentaci přezdívané Red Devils, hudebnímu festivalu Tomorrowland a komiksovým postavičkám Šmoulové.

(foto: Brussels Airlines)

Airbus A320 s livery připomínajícím Pietera Bruegela byl slavnostně představeno za účasti ředitelky společnosti Christyny Foerster, vlámského ministra turistiky Bena Weytse a šéfa organizace VisitFlanders Paula Djardina. Letoun je součástí širšího projektu VisitFlanders usilující o propagaci vlámských malířů. V minulosti Brussels Airlines a VisitFlanders spojily své síly spolu s dalšími organizacemi při podpoře Hi Belgium Pass, karty možňujícím turistům cesty po Belgii a návštěvy atrakcí.

(foto: Brussels Airlines)

(foto: Brussels Airlines)

(foto: Brussels Airlines)

(foto: Brussels Airlines)

Témata