Nové italské aerolinie EGO Airways zahájily provoz

07.04.2021 - EvropaNová italská letecká společnost EGO Airways zahájila minulý týden pravidelné lety. 30. března se uskutečnil první let na lince E3 303 ze sicilské Catanie do Parmy. Vedle těchto měst aerolinie dále provozuje linky z Florencie, Bari, Forli a Lamezia Terme. Přes původní proklamace, že se zaměří na přípojné lety z italských měst na milánské letiště Malpensa, se společnost zatím soustředí na lety mezi menšími italskými letišti.

První let italské společnosti EGO Airways (foto: EGO Airways)

Nová aerolinie zatím létá s jedním strojem Embraer 190LR pronajatým od German Airways. Letoun pokřtěný Martina létá v konfiguraci pro 100 cestujících, přičemž 12 míst v business class a dalších 88 míst v ekonomické třídě. V brzké době přidá společnost do flotily další dva letouny E190.

Od 28. května společnost začne létat do Olbia, Cagliari a Brindisi. Od tohoto data rovněž nabídne první linky do zahraničí, když spustí linky z Forli do španělské Ibizy a řeckého Mykonosu. Od června by měla začít létat také do Říma a Bergáma.

EGO Airways - Embraer 190 (foto: EGO Airways)

Cena jednosměrných letenek začínají na 49 eurech ve třídě JUST GO, jež odpovídá ekonomické třídě. Business class je označena jako PRIVATE Class a ceny letenek v ní začínají na 99 eurech. V obou třídách mohou cestující zvolit tarif pro let s příručním zavazadlem a zapsaným zavazadlem. Nejvyšší možností je flexibilní tarif s prioritním boardingem a v PRIVATE Class také palubní občerstvení s nabídkou čerstvých italských pokrmů včetně veganských jídel.

Svými službami se EGO Airways chtějí odlišit od konkurence a nabídnout cestujícím jedinečný zážitek. Na společnosti zaujme propracovanost designu i konceptu, kterým se liší od současné nabídky na trhu, která směřuje k zjednodušování a unifikaci.

(zdroj: EGO Airways/YouTube)

Témata