Nové destinace China Eastern Airlines

22.02.2004 - Asie & AustrálieNáhradou za zrušené evropské linky ze Šanghaje do Mnichova a Madridu se stane linka do Londýna/Heathrow, která bude v provozu třikrát týdně. Aerolinie zde budou využívat letadla Airbus 340-600, které budou linku obsluhovat vždy v pondělí, čtvrtek a sobotu. Na této lince létají v současnosti Virgin Atlantic Airways, ale na základě nové letecké dohody mezi Čínou a Velkou Británií by se mohly přidat i jiné aerolinie.

3. dubna nahradí spojení Šanghaj – Díllí doposud provozovanou linku z Pekingu. Od tohoto data budou China Eastern nabízet výhodné spojení právě přes Šanghaj s letouny A320 a A300. 16. června aerolinie plánují zahájit lety do Vancouveru. Ten by se v tom případě stal druhou severoamerickou destinací po Los Angeles. China Eastern plánují létat třikrát týdně v konkurenci s denním spojením Air Canada Toronto – Vancouver – Šanghaj. Pokud bude linka úspěšná je společnost připravena rozšířit frekvenci na sedm letů v týdnu.

Kanadské úřady zatím neobdržely formální žádost, ale podle současné bilaterální dohody by China Eastern v tomto smyslu nemělo nic stát v cestě. Od 22. července je pak v plánu zahrnutí Moskvy do sítě destinací a to prostřednictvím letadel A340.

Štítky