China Eastern Airlines budou nově létat do Istanbulu

03.09.2023 15:44 - Asie & AustrálieČínská letecká společnost China Eastern Airlines začne od 28. září nově létat ze Šanghaje do Istanbulu. Linka bude provozována třikrát týdně Airbusy A330-200. Bude se jednat o vůbec první pravidelnou osobní linku čínského dopravce mezi těmito dvěma městy.

China Eastern Airlines budou na lince mezi Istanbulem a Šanghají přímo konkurovat Turkish Airlines. Turecký dopravce obnovil lety na této lince po téměř tříleté pauze letos v lednu a nyní létá jednou denně s letadly Boeing 777-300ER.

China Eastern Airlines - Airbus A330-200 (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Istanbul bude v pořadí desátou destinací China Eastern Airlines v Evropě. V současnosti letadla společnosti pravidelně přistávají v Londýně-Heathrow a Gatwick, v Paříží-CDG, Amsterdamu, Madridu, Římě, Frankfurtu, Moskvě-Šeremětěvu a v Petrohradu. Před rozšířením pandemie Covid-19 z Číny létaly China Eastern Airlines také pravidelně ze Šanghaje do Prahy (pětkrát týdně A330).

Pro istanbulské letiště je příchod China Eastern Airlines důležitý. Management letiště se snaží nalákat další letecké společnosti, aby více diverzifikoval portfolio dopravců. Tyto aktivity směřují zejména do Asie, přičemž se zaměřují na Čínu a Indii.

Témata