Nové dálkové linky American Airlines

29.08.2007 - USA & KanadaAmerian Airlines oznámily krátce po sobě otevření několika nových dálkových linek. Tři z nich povedou z New Yorku do Evropy. Čtvrtá pak z Chicaga do Buenos Aires. Tato linka bude otevřena 13. prosince. Obsluhovat ji budou letouny Boeing 767-300ER. American létají do hlavního argentinského města také z New Yorku/JFK (1x denně), Dallasu – Forth Worthu (1x denně) a Miami (2x denně). Buenos Aires bude v pořadí 21. zahraniční destinací nalétávanou z tohoto hubu.

Další dálkové linky povedou do Evropy. American se rozhodly pro příští létá zdvojnásobit počet letů na londýnské letiště Stansted. Zde budou od 7. dubna 2008 přistávat letadla Boeing 767-300ER dvakrát denně. Společnost se k tomuto kroku rozhodla i přesto, že ještě ani neotevřela svoji první linku vedoucí na toto letiště. První let New York/JFK – Londýn /Stansted proběhne 28. října.

Z New Yorku pak budou otevřeny dvě zcela nové linky do Barcelony a Milána/Malpensa. Obě města budou druhou nalétávanou destinací na území Španělska respektive Itálie. Obě linky budou otevřeny 1. května a budou denně obsluhovány letadly Boeing 767-300ER v konfiguraci dvou tříd. Právě do tohoto typu letadel budou navíc postupně instalována nová sedadla obchodní třídy. Časy odletů a příletů umožňují transfer cestujících na obou koncích linek.

V současnosti létají American Airlines v Evropě do devíti měst. V případě Londýna budou aerolinie brzy létat na všechna tři hlavní letiště. Miláno bude po Římu druhou destinací v Itálii, stejně jako Barcelona bude po Madridu druhou destinací ve Španělsku.

Témata