Nová španělská aerolinie Lattitude Hub zahájila provoz

25.07.2021 - EvropaV pátek zahájila svůj provoz nová španělská aerolinie Lattitude Hub. Oficiální zahajovací let směřoval z Madridu na letiště Tenerife South na Kanárských ostrovech. První let byl určen pouze pro pozvané hosty z oblasti cestovního ruchu, místní správy, novináře a influencery. Dnes se uskutečnil první let s turisty na palubě mezi Vigem a Tenerife South.

Zahájení provozu nové společnosti Lattitude Hub (foto: Lattitude Hub)

Lattitude Hub založilo konsorcium 14 hotelových firem z Kanárských ostrovů spolu s leteckou společností One Airways. Projekt nové aerolinie se začal rodit již před několika lety. Urychlil jej bankrot letecké společnosti Thomas Cook Airlines v roce 2019, kdy si místní hoteliéři uvědomili svou závislost na zahraničních dopravcích.

První konkrétní obrysy nové aerolinie byly prezentovány na tiskové konferenci letos v únoru. Tehdy se počítalo s tím, že společnost bude operovat pod značkou Canarian Airways, nicméně krátce před zahájením provozu došlo ke změně na současný Lattitude Hub.

Nová aerolinie zatím létá s jedním letounem Airbus A319 registrace EC-NMO pro 144 cestujících. Provoz letadla zajišťuje španělská společnost One Airways, která se specializuje na ACMI pronájmy a charterové lety.

První zahajovací let se uskutečnil z Madridu na Tenerife (foto: Lattitude Hub)

Letový řád Lattitude Hub zatím počítá s lety do pevninské části Španělska. Společnost bude létat z Kanárských ostrovů do Barcelony (2x týdně od 2. srpna), Bilbaa (1x týdně od 29. července), Madridu (5x týdně od 1. srpna) a Viga (1x týdně od 25. července). Aerolinie před několika dny oznámila, že bude létat také do Sevilly, Malagy a Valladolidu. Další podrobnosti o těchto letech zatím nebyly zveřejněny.

Společnost prodává své lety prostřednictvím svých webových stránek na adrese lattitudehub.com a cestovních kanceláří. V ceně letenek je zapsané zavazadlo do 23 kilogramů a catering na palubě letadla. Společnost chce od příštího týdne spustit také prodej balíčků letecké přepravy spolu s ubytováním.

Webová stránka nové společnosti Lattitude Hub (zdroj: lattitudehub.com)

Témata