Nová německá aerolinie Tel Aviv Air se chce zaměřit výhradně na Izrael

28.06.2021 - EvropaNová německá letecká společnost Tel Aviv Air se chce zaměřit pouze na lety mezi Německem a Izraelem. Společnost plánuje od 19. září létat z Hamburku do Tel Avivu. Zprvu má být linka provozována dvakrát týdně. Počítá se se celoročním provozem linky. Prodej letenek má být spuštěn v polovině července.

Letecká společnost byla založena v roce 2020. V jejím čele stojí Shlomo Almagor, ředitel cestovní kanceláře zaměřené na Izrael, a Paul Scodellare, který byl šéfem prodeje v letecké společnosti Germania.

Webová stránka nové německé společnosti Tel Aviv Air (zdroj: tlv-air.com)

Typ letadla, se kterým nová aerolinie bude na lince létat, zatím nebyl upřesněn. Pro německý server Aerotelegraph uvedl Scodellare, že se bude jednat o moderní střednětraťové letadlo pro 170-190 cestujících. Podle něj společnost už si vybrala charterového dopravce, který provoz linky bude zajišťovat. Scodellare dále uvedl, že lety mezi Hamburgem a Tel Avivem úspěšně provozovala v letech 2015-19 německá společnost Germania. Společnost počítá, že linku využijí, jak turisté, tak i obchodní cestující.

Zatím Tel Aviv Air neplánuje otevření a provoz dalších linek. V dlouhodobém horizontu si však zakladatelé společnosti dokážou představit, že by létali do Izraele i z dalších německých měst.

Panorama Tel Avivu (foto: nemo88/Pixabay)

Témata