Německá společnost Tel Aviv Air uskutečnila první let

14.03.2022 - EvropaV neděli 6. března 2022 se uskutečnil první let německé virtuální aerolinie Tel Aviv Air. Společnost tak zahájila svou zatím jedinou linku z Hamburku do Tel Avivu. Podle informací německých médií bylo na palubě přibližně stovka cestujících.

K zahájení letů došlo po několika odkladech. Původně chtěla společnost začít létat od loňského září. Poté bylo zahájení provozu odloženo na polovinu prosince 2021. Později došlo k dalšímu odkladu na letošní březen.

Přestižení pásky první linky Hamburg - Tel Aviv (foto: Flughafen Hamburg)

Díky nové lince mezinárodní letiště v Hamburku opět získalo přímé letecké spojení s největším izraelským městem. Samotné lety zajišťuje pro Tel Aviv Air dvakrát týdně polská charterová společnost Enter Air se svými Boeingy 737-800.

Ceny zpátečních letenek z Hamburku do Tel Avivu aktuálně začínají na 234 eurech při letu se standardním kabinovým zavazadlem do 8 kilogramů.

Tel Aviv Air založil Shlomo Almagor, ředitel cestovní kanceláře specializované na Izrael, spolu s Paulem Scodellarem, bývalým obchodním manažerem německé letecké společnosti Germania. Ta v minulosti mezi Hamburkem a Tel Avivem létala. Nová aerolinie se zaměřuje na skupinové i individuální turisty, ale také obchodní cestující, kteří potřebují letět mezi oběma městy.

Interiér letounu Enter Air, který pro Tel Aviv Air létá (foto: Tel Aviv Air)

Témata