Nová německá aerolinie BerlinJet plánuje lety ze Schönefeldu

15.10.2002 00:00 - EvropaBerlinJet je nová nízkonákladová aerolinie, kterou zakládají dva mladí němečtí podnikatelé. Od konce září společnost chtěla létat z berlínského letiště Schönefeld do Frankfurtu. V září k zahájení provozu však nedošlo, ani se tak nestalo v náhradním termínu 7. října. Lety měly být zajišťovány brazilským letounem Embraer EMB-120. Na stejný typ sází také slovenské low-cost aerolinie SkyEurope.

Podle původních plánu měl po zahájení letů do Frankfurtu otevřít linku z Berlína do Bruselu. Třetím cílem se pak mělo stát Saint Tropez na francouzské riviéře. Důvody, proč nakonec první lety neodstartovaly, nebyly zveřejněny. Společnost mezitím vypnula na svém webu rezervační formulář.

Berlínský deník Tagesspiegel uvedl, že asistentka vedení společnosti na dotaz sdělila, že všem cestujícím budou vráceny peníze a zároveň dostanou volnou letenku na pozdější termín. Španělská letecká společnost Ibertrans popřela tvrzení ředitele BerlinJet, že bezdůvodně odstoupila od spolupráce.

Témata