Nová britská aerolinie flypop si pronajímá Airbus A330

15.04.2021 - EvropaLetecká společnost flypop podepsala smlouvu s leasingovou společností Avolon o pronájmu jednoho Airbusu A330-300. Nový dopravce z Velké Británie je v současnosti v procesu udělení osvědčení leteckého provozovatele od britského CAA. Zakladatel Navdip Singh Judge chystal svůj projekt aerolinie dlouhá léta. Společnost měla zahájit provoz již v roce 2016 pod názvem POP, což byla zkratka „People over profit“.

Po oživení plánů se po několika odkladech měl start uskutečnit vloni v létě pod názvem flypop, nicméně kvůli pandemii bylo zahájení zase odloženo. Nyní je stanoven termín zahájení provozu na říjen a díky podepsané smlouvě na pronájem A330 vypadá vše reálněji.

Airbus A330-300 v barvách nové britské aerolinie flypop (foto: flypop)

Nová aerolinie se chce zaměřit na lety mezi Velkou Británií. Hlavní základnou má mít na londýnském letišti Stansted, odkud plánuje první linky do Amritsaru v Paňdžábu a Ahmadábádu v indickém státu Gudžarát, odkud pochází mnoho britských Indů.

Kabina Airbusu A330-300 má mít jen ekonomickou třídu s uspořádáním sedadel 3-3-3. Letoun by tak umožňoval přepravu více než 400 cestujících. Flypop chce cílit na Brity indického původu, kterým nabídne cenově dostupné a pohodlné přímé letecké spojení pro jejich cestu za návštěvou příbuzných a přátel.

(foto: flypop)

Později chce flypop rozšířit své lety do dalších indických měst jako jsou Amritsar, Kalkata, Pune či Kočin. Management dále zvažuje možnost otevření linek do Pákistánu, Nepálu a na Srí Lanku. Koncem příštího roku plánuje flypop provozovat tři Airbusy A330-300.

Témata