Nová aerolinie Celeste chce zlepšit letecké spojení Bretaně

20.09.2021 - EvropaKoncem srpna byla v Bretani založena nová firma Celeste, která si jako předmět činnosti zvolila provozování letecké dopravy. Impulsem ke vzniku nového dopravce se stalo ukončení několika linek společnosti HOP! do tohoto regionu a dále plánované uzavření servisní základny na letišti Morlaix-Ploujean v roce 2022.

Kontrolní věž na letišti v Brestu (ilustrační foto: Axwel/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Novou společnost založili Bruno Besnehard a Arnaud de Noray mající zkušenosti z letecké dopravy spolu s podnikatelem Axelem Vilasecou. Zakladatelé jsou přesvědčeni, že Bretaň potřebuje lepší letecké spojení. Celeste tak chce začít létat z místních regionálních letišť včetně Brestu. Dále je plánováno oživení aktivit na letišti Morlaix-Ploujean. Na tomto letišti mimochodem vznikla a měla svou základnu regionální aerolinie Brit Air, která byla v roce 2017 včleněna do HOP!

Celeste má zahájit provoz v dubnu příštího roku. Flotila by měla být tvořena několika letouny Bombardier CRJ1000. To však závisí také na tom, jestli se zakladatelům podaří získat další investory, kteří tak finančně pomohou se startem této aerolinie.

Témata