Norwegian uzavře základny ve Španělsku, Itálii a USA

22.01.2019 - EvropaNízkonákladová společnost Norwegian minulý týden potvrdila informace uvedené v dokumentu pro zaměstnance, podle kterého uzavře několik základen ve Španělsku, Itálii a USA. Tento krok je součástí plánu #Focus 2019, který je zaměřen na redukci nákladů. V letošním roce chce Norwegian ušetřit až 2 miliardy norských korun, v přepočtu 234 milionů dolarů.

Letoun Boeing 737-800 startuje na letišti v Lanzarote (foto: Rob Hodgkins/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Podle dokumentu se společnost po pečlivém přezkoumání rozhodla uzavřít ve Španělsku základny v Palma de Mallorce, v Tenerife a na Gran Canarii. V Itálii pak Norwegian plánuje uzavření základny na římském letišti Fiumicino a v USA na letištích New York-Stewart a Providence. Uzavírání základen bude zahájeno v dubnu a má probíhat během letošního roku. Posádkám z uzavřených bází bude nabídnuto přejít na základny v Madridu, Stockholmu a v Oslu.

Norwegian rovněž ukončí provoz svých pracovních základen pro posádky dálkových letů v Amsterdamu, Bangkoku a ve Fort Lauderdale. Společnost tak v těchto městech přestane využívat místních posádek. Uzavření těchto základen neznamená žádnou změnu v provozu dálkových Boeingů 787.

Interiér Boeingu 787 společnosti Norwegian (foto: Norwegian)

Společnost rovněž začala proškrtávat linky ve svém letním letovém řádu. Praha tak přijde o linky Norwegian do Helsinek, Göteborgu a Bergenu. Z Říma podle serveru ATWonline.com zastaví společnost lety do Göteborgu, Tenerife, Reykjavíku a Tel Avivu. Na řadě dalších linek je pak plánováno snížení frekvence letů.

Dále Norwegian omezil přístup do letištních salónků pro cestující s premium tarify a nově do nich mají přístup jen cestující s nejdražšími letenkami PremiumFlex. Tato změna platí na letenky zakoupené po 21. prosinci 2018. Cestující s tarifem Premium zakoupeným před tímto datem mohou přístup do salonku ještě využít.

Témata