Norwegian si pronajme dalších šest letadel Boeing 737 MAX

07.02.2023 - EvropaLetecká společnost Norwegian ve včerejším tiskovém oznámení informuje, že uzavřela dopis o záměru (Letter of intent) se společností Air Lease Corporation (ALC) o pronájmu dalších šesti letadel 737 MAX 8 nad rámec dosavadní smlouvy o pronájmu tří letadel tohoto typu, z něhož již jedno bylo Norwegianu doručeno. Tato letadla by měl mít Norwegian k dispozici v relativně krátké době, takže s nimi může počítat již na letošní letní sezónu. Zřejmě tak můžeme velmi brzy očekávat oznámení o nových linkách Norwegianu, případně o navyšování frekvencí na stávajících trasách.

Pozorného čtenáře však jistě zaujme fakt, že ALC pronajímala letadla též norské přímé konkurenci Norwegianu, společnosti Flyr, která před několika dny ukončila veškeré své aktivity z důvodu nedostatku likvidních prostředků. Pro další provoz flotily šesti letadel Boeing 737-800 a šesti letadel Boeing 737 MAX 8 pronajatých právě od ALC ji totiž došly peníze. A shodou okolností ALC s Norwegianem včera zveřejnili dopis o záměru také právě na šest letadel 737 MAX 8. Odborné kruhy z Norska tuto úvahu potvrzují jako správnou. Skutečně se má jednat o letadla se kterými létal ještě před několika dny Flyr.

první Boeing 737 MAX (s registrací EI-FYA) v barvách společnosti Norwegian Air International, červen 2017 (autor: Edward Russell, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata