Northwest Airlines začnou létat na londýnské letiště Heathrow

12.12.2007 - USA & KanadaLondýnské letiště Heathrow se stane novým cílem letadel Northwest Airlines. Společnost plánuje na příští rok otevření tří nových linek, které budou směřovat na toto letiště. Linka Minneapolis-St. Paul – Londýn-Heathrow bude otevřena 29. března 2008 a nahradí dosavadní spojení na letiště Gatwick. Další linka bude létat z Detroitu a první let se uskuteční 1. května 2008. Společnost současně zachová i linku Detroit - Gatwick. Obě linky budou obsluhovány letadly Airbus A330-300. Poslední novou linku bude spojení Seattlu s Londýnem-Heathrow. Na tuto trasu bude nasazován Airbus A330-200.

Northwest Airlines - Airbus A330 (foto: Northwest Airlines)

Sloty na letišti Heathrow poskytne pravděpodobně partner Northwest Airlines, společnost Air France/KLM. Vzhledem k zrychlení vlakového spojení Paříže a Londýna, dochází k snížení frekvenci letů společnosti Air France z dvanácti na sedm letů denně. Další sloty uvolní také KLM, společnost přesune dva lety spojující Eindhoven s Londýnem na menší letiště City. Využití drahocenných slotů na největším evropském letišti umožní americkým dopravcům joint-venture dohoda, kterou s AF-KLM uzavřeli v říjnu 2007.

V březnu 2008 začne platit s EU open-sky dohoda, která umožní všem dopravcům působit na lukrativním trhu mezi Evropou a USA. Až doposud mohli na největší londýnské letiště létat jen dvě americké aerolinky, American Airlines a United Airlines.

Témata