Norse Atlantic ruší ještě před startem linku do Karibiku

21.08.2023 21:19 - EvropaNorská nízkonákladová aerolinie Norse Atlantic Airways stáhla z prodeje letenky na chystanou linku z Londýna do Kingstonu na Jamajce. Stalo se tak necelé tři měsíce před plánovaným zahájením letos v říjnu. Nová linka měla být provozována třikrát týdně letadly Boeing 787. Podle serveru Simple Flying jsou pravděpodobným důvodem nedostatečné prodeje letenek.

Norse Atlantic Airways - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: MarcelX42/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Vedle letů do Kingstonu, hlavního a největšího města Jamajky, plánuje společnost také novou linku do Montego Bay, které je typickou dovolenkovou destinací. Pohledem do letového řádu Norse Atlantic lze zjistit, že rovněž u linky do Montego Bay došlo ke změnám. Na místo původně plánovaného konce října se má první let z londýnského letiště Gatwick uskutečnit až 1. prosince 2023. Plánované čtyři týdenní rotace zůstávají beze změny.

Norse Atlantic Atlantic oznámily rozšíření svých nízkonákladových letů do oblasti Karibiku začátkem května. Vedle Kingstonu a Montego Bay aerolinie ohlásila také otevření linky na ostrov Barbados. Vedení společnosti na jaře avizovalo, že vedle transatlantických linek do Spojených států se bude více zaměřovat na dovolenkové destinace, kde je teplo a slunce. Takové spoje mají zlepšit vytížení kapacit v zimním období, kdy pravidelné lety do amerických měst nejsou tak atraktivní.

Témata