Norse Atlantic Airways otevře nové linky do Karibiku a Thajska

03.05.2023 16:36 - EvropaNízkonákladová aerolinie Norse Atlantic Airways dnes oznámila rozšíření své sítě o čtyři nové dovolenkové destinace. Od konce října začne britská pobočka Norse Atlantic UK nově létat ze své základny na londýnském letišti Gatwick do Kingstonu (od 31. října 3x týdně) a Montego Bay (od 29. října 4x týdně) na Jamajce a také na ostrov Barbados (od 29. října denně). Všechny tři linky budou obsluhovány Boeingy 787-9.

Podle ředitele Norse Atlantic Bjorna Tore Larsena budou mít díky novým linkám do Karibiku a nabízeným nízkým cenám cestující větší výběr v období, kdy se do těchto destinací tradičně létá. Nejlevnější letenky společnost nabízí na karibský ostrov Barbados, kam lze letět od 449 liber (v přepočtu 11 965 korun). Letenky do Montego Bay stojí od 559 liber (14 890 korun) a do Kingstonu od 579 liber (15 430 korun).

Díky svým plážím z bílého jemného písku je Barbados vyhledávanou dovolenkovou destinací (foto: PublicDomainPictures/Pixabay)

Norse Atlantic UK v letošním roce rozšířil svou flotilu na celkem pět Boeingů 787-9 Dreamliner. Všechna letadla převzal od mateřské norské společnosti. Celkově bude společnost létat z Gatwicku do devíti dálkových destinací. Podle Larsena se tak Norse Atlantic UK podle počtu nabízených sedadel stane druhým největším dopravcem na dálkových linkách na letišti Gatwick.

Vedle nových linek do Karibiku zahájí norský Norse Atlantic Airways také dálkové lety do Thajska. Nová linka z Osla do Bangkoku bude provozována od 2. listopadu dvakrát týdně rovněž letadly Boeing 787. Společnost tímto spojem navazuje na stejnou dálkovou linku Norwegian, která byla v provozu do ledna 2021. Vedle Bangkoku létal Norwegian také do thajského letoviska Krabi.

Norse Atlantic Airways - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Norse Atlantic)

Společnost Norse Atlantic Airways provozuje své Boeingy 787-8 v uspořádání kabiny do svou tříd. Celkem 56 sedadel je v Premium Economy a dalších 282 sedadel je v ekonomické třídě.

Dosud se Norse Atlantic zaměřoval výhradně na transatlantické linky do Severní Ameriky. Změnu v tomto cílení již dříve avizoval prezident aerolinie Charles Duncan, který v březnu uvedl, že společnost chce nabízet více letů do destinací, kde je teplo a slunce. Podle Duncana by takové linky zlepšily ekonomiku provozu v zimním období, kdy linky do amerických měst nejsou tak atraktivní.

Témata