Norse Atlantic plánuje v zimě létat za teplem a sluncem

19.03.2023 - EvropaNízkonákladová aerolinie Norse Atlantic Airways plánuje podle serveru Flightglobal se v nadcházející zimní sezóně zaměřit na dovolenkové cíle. Prezident aerolinie Charles Duncan v rozhovoru se serverem uvedl, že společnost chce nabízet více letů do destinací, kde je teplo a slunce.

Norse Atlantic tak chce rozšířit lety z Evropy na Floridu. Společnost jedná také s lodními společnostmi nabízející výletní plavby o možnosti nabídky společných balíčků. Vedle toho aerolinie zvažuje nové destinace v Karibiku, Mexiku či v jižní Kalifornii.

Boeing 787-9 společnosti Norse Atlantic Airways (foto: Norse Atlantic Airways)

Důvodem je podle Duncana to, že v zimním období, je kvůli nižšímu zájmu cestujících těžké zaplnit lety například mezi Oslem a New Yorkem. Jednoduše proto, že tyto lety v obou směrech nejsou tak atraktivní jako v létě.

Touto úpravou sítě chce Norse Atlantic výrazně zlepšit ekonomiku provozu v zimním období, která je výrazně ztrátová. Podle Duncana se společnost inspirovala modelem kanadské dovolenkové aerolinie Air Transat, která v letním období tradičně provozuje množství transatlantických letů do Evropy a v zimě létá do destinací v Karibiku.

U linek provozovaných v letním období se chce management Norse Atlantic zaměřit na navyšování počtu letů, poněvadž zahušťování provozu pokud existuje poptávka, je efektivnější než zavádění nových destinací a otevírání dalších linek.

Norse Atlantic Airways zahájily provoz vloni v polovině června prvním letem z Osla do New Yorku-JFK. Zakladateli společnosti jsou Bjørn Kise, Bjørn Tore Larsen a Bjørn Kjos, kteří v ní drží také menšinové podíly akcií. Bjørn Kjos je zakladatelem a bývalým výkonným ředitelem nízkonákladové aerolinie Norwegian. Obchodní model Norse Atlantic výrazně napodobuje dřívější dálkové lety společnosti Norwegian.

Mapa linek Norse Atlantic Airways v letní sezóně 2023 (zdroj: Norse Atlantic Airways)

Témata