Na lince Air Sinai se objeví Airbus A220-300

25.09.2019 - AfrikaEgyptská letecká společnost Air Sinai nasadí od 1. března 2020 na svou pravidelnou linku z Káhiry do Tel Avivu Airbus A220-300. Podle serveru Routesonline nahradí A220 na této lince nyní používaný Embraer 170 pronajatý od EgyptAiru (v minulosti od EgyptAir Express). Livery letounu je upraveno tak, že na něm schází logo a název společnosti. Připomeňme, že EgyptAir převzal začátkem září první letoun Airbus A220-300.

Embraer 170 létá na lince Air Sinai do Tel Avivu v upraveném livery bez loga a názvu společnosti (foto: Oyoyoy/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Air Sinai je dceřinou aerolinií Egyptairu, která byla vytvořena v roce 1982 po uzavření mírové dohody s Izraelem. Společnost má formálně vlastní osvědčení leteckého provozovatele (AOC), svůj IATA kód a další náležitosti samostatného dopravce.

Pravidelné lety Air Sinai do Egypta jsou pozoruhodně utajené. Zatímco většina leteckých společností se snaží o co největší publicitu, Air Sinai nemá ani vlastní webové stránky. V palubním časopis Horus mateřského EgyptAiru na mapě destinací Tel Aviv nenaleznete, přestože jsou tu zobrazeny cíle operované dceřinými společnostmi a code-sharovými partnery. Ostatně ani koupě letenek není jednoduchá. Při pokusu o rezervaci přímých letů z Káhiry do Tel Avivu nabízejí online rezervační systémy jen lety s přestupem například v Istanbulu, v Athénách apod.

Informační tabule v gatu káhirského letiště informující o odletu linky Air Sinai do Tel Aviv (zdroj: Charles Huang/YouTube)

Jak vyplývá z diskusí na cestovatelských fórech je možné letenky zakoupit jen prostřednictvím cestovních kanceláří zastupujících Air Sinai. Ceny letenek odpovídají utajení těchto letů. Jednosměrná letenka z Káhiry do Tel Avivu začíná na 561 dolarech, v přepočtu zhruba 13 200 Kč. Zpáteční letenky jsou od 610 dolarů, tedy zhruba 14350 Kč.

Témata