Na letišti v Barceloně stávkuje pozemní personál

27.07.2019 - EvropaProvoz na mezinárodním letišti El Prat v Barceloně dnes vážně narušila stávka pozemního personálu. Do sobotní 14. hodiny byly letecké společnosti nuceny zrušit více než stovku letů. Podle informací španělského ministerstva dopravy vyhlásilo stávku 2700 zaměstnanců handlingové společnosti Iberia. Zaměstnanci protestují proti množství přesčasů a přetěžování z důvodu nedostatku personálu v době vrcholné letní sezóny.

Letouny španělské společnosti Vueling na mezinárodním letišti El Prat v Barceloně (foto: Matt Kieffer/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Handling Iberia zajišťuje na barcelonském letišti odbavení pro 27 dopravců a tak se stávka dotýká tisícovek cestujících mířících či odlétajících z katalánské metropole. Nízkonákladová společnost Vueling včera oznámila, že v sobotu zruší 112 letů z/do Barcelony.

K rušení letů přistoupily i další aerolinie, zrušeny či zpožděny tak budou za víkend stovky letů. Podle webových stránek Letiště Praha je zpožděn dnešní odpolední let ČSA z Barcelony do Prahy. Španělské ministerstvo dopravy uvedlo, že z Barcelony by mělo být vypraveno během víkendu 54 % mezinárodních a 32 % vnitrostátních letů.

Témata