MSC založí vlastní leteckou nákladní společnost

27.09.2022 - EvropaPodle včerejší tiskové zprávy rejdařství Mediterranean Shipping Company SA (MSC) plánuje společnost MSC založit v roce 2023 vlastní nákladní leteckou společnost MSC Air Cargo. Ta má v příštím roce disponovat flotilou 4 letadel typu Boeing 777-200F.

Jméno rejdařství MSC vešlo do leteckých kruhů ve známost především jako partner Lufthansy při nakonec neúspěšném pokusu o privatizaci společnosti ITA Airways. Vzhledem k tomu, že italská vláda dala přednost společné konkurenční nabídce fondu Certares a Air France-KLM a Delta Air Lines, plánuje MSC tedy jinou cestu jak si doplnit portfolio svých námořních nákladních služeb o leteckou dopravu zboží. Angažovala Jannie Davela, který dříve pracoval pro společnosti Delta Cargo, Emirates SkyCargo a DHL, aby postavil v MSC dceřinou společnost, která se bude zabývat leteckou přepravou zboží.

Výkonný ředitel společnosti MSC, Soren Toft, k novým aktivitám společnosti uvedl:
"Jsme potěšeni, že můžeme oznámit založení MSC Air Cargo a přivítat Jannie Davela, který bude stát v čele této nové služby pro klienty MSC. Je to náš první krok na tomto trhu a plánujeme pokračovat ve zkoumání různých možností rozvoje letecké nákladní dopravy způsobem, který doplňuje naši hlavní činnost v oblasti kontejnerové dopravy."

vizualizace letadla Boeing 777-200F v barvách MSC, (zdroj: MSC)

Témata