Mitsubishi Aircraft získal zájemce o letouny SpaceJet M100

19.06.2019 - Asie & AustrálieJaponská společnost Mitsubishi Aircraft dnes podepsala memorandum o porozumění s blíže nespecifikovaným zákazníkem o dodávce 15 letadel SpaceJet M100. Podle agentury Reuters, která o podpisu memoranda informovala, je zájemcem aerolinie ze Severní Ameriky. První letoun SpaceJet M100 má být tomuto zákazníkovi podle Mitsubishi Aircraft dodán v roce 2024.

SpaceJet vystavený na letošním pařížském aerosalonu (foto: autor)

Společnost Mitsubishi Aircraft před několika dny představila rodinu letadel SpaceJet, která nahradila dosavadní Mitsubishi Regional Jet (MRJ). Základním letounem je SpaceJet M90, který odpovídá dřívějšímu MRJ90. SpaceJet M100 je nová verze pro přepravu 65-88 cestujících, který výrobce vyvinul zejména pro potřeby amerického trhu. Oproti dříve plánovanému MRJ70 je tato verze 1,1 m delší a pojme až o osm cestujících více.

Podle Hisakazu Mizutaniho, šéfa Mitsubishi Aircraft, zaznamenala společnost silný zájem o nový SpaceJet ze strany řady aerolinií. Podle tiskové zprávy japonského výrobce nový SpaceJet uspokojuje potřeby leteckých společností z hlediska výkonu, tak i požadavky cestující veřejnosti na komfort.

(foto: autor)

(foto: autor)

(foto: autor)

Štítky