Maledivy se otevřely pro turisty a obnovily mezinárodní letecké spojení

19.07.2020 - Asie & AustrálieOd 15. července povolily Maledivy opět mezinárodní lety a země se otevřela turistům z celého světa. Své lety do hlavního Male obnovila k tomuto datu společnost Qatar Airways. Od 16. července létají na Maledivy opět Emirates a Etihad Airways. Obnovení letů plánují také Turkish Airlines. Maledivy kvůli pandemii koronaviru pozastavily mezinárodní lety od 27. března 2020.

Ostrov Lankanfushi na Maledivách (foto: bjornhermansson/Pixabay)

Podle ministerstva turistiky Malediv obdrží všichni přilétávající cestující po příletu zdarma turistické vízum na 30 dnů. Podmínkou je rezervace pobytu v některé z registrovaných zařízení. Cestující nemusí mít potvrzení o negativním testu na covid-19.

Návštěvníci, kteří budou mít příznaky tohoto onemocnění, se budou muset podrobit PCR testu. Ministerstvo dále uvedlo, že na letišti budou rovněž prováděny náhodné testy mezi cestujícími. Turisté budou muset strávit v průběhu července celý svůj pobyt na ostrově, kde se nachází jejich resort. Na obydlené ostrovy budou moci turisté cestovat a ubytovávat se od 1. srpna.

Maledivy spustily marketingovou kampaň na hlavních trzích, ze kterých přijíždějí turisté do země se sloganem „Objevte znovu Maledivy… slunnou stránku života“. Kampaň zahrnuje televizní spoty na CNN, reklamy v tiskových i online médiích.

Reklamní spot Malediv lákající turisty na návštěvu země (zdroj: Visit Maldives/YouTube)

Štítky