Lufthansa promeškala i druhou lhůtu ohledně exkluzivity k jednáním o ITA

13.05.2023 00:00 - EvropaI přes posunutí lhůty z 24.dubna na 12.května pro ukončení exklusivních jednání mezi společností Lufthansa a italskými státními úředníky finisterstva financí o osudu privatizace ITA Airways, nebyly obě strany dosud schopné dojít k úplné dohodě. Obě strany jednají o převzetí 40%tního podílu v ITA Airways Lufthansou a jeho postupném budoucím navýšení až na 100% již od ledna letošního roku. Loni zkrachovala podobná jednání s investičním fondem Certares.

Nicméně intenzivní jednání mezi oběma stranami i nadále pokračují. Jádrem dosud nevyjasněných problémů je rozdílná představa o tom, jak se budou budoucí nutné miliardové investice do flotily ITA rozdělovat mezi Lufthansu a ITA Airways. Navíc státní úředníci prý také stále usilují o to, aby stát získal alespoň jedno stálé místo v představenstvu ITA.

Šéf Lufthansy Carsten Spohr naposledy pochválil svůj cíl převzetí společnosti ITA Airways na úterní valné hromadě a prohlásil, že ITA nelze zaměňovat s bývalou Alitalií. "Má velmi efektivní pozici, 3 900 zaměstnanců a 70 letadel v Římě a Miláně. Po uzavření kupní smlouvy a schválení Komisí EU vidíme pro ITA jako součást naší skupiny dobré vyhlídky na úspěch."

Airbus A319 společnosti ITA Airways na letišti v Curychu, květen 2022 (autor: Alan Wilson, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata