Lufthansa oslaví otevření BER letem LH2020

30.10.2020 - EvropaPrvní let společnosti Lufthansa, který v sobotu 31.října zamíří na nově otevírané letiště BER (Berlín Brandeburg) obdržel speciální číslo LH2020. Pod tímto kódem poletí stroj Airbus A320neo ve 12:50 z mnichovského letiště a jako první letadlo společnosti Lufthansa přistane na novém letišti BER ve 14:00.

Na palubě letadla se budou nacházet zástupci vedení společnosti Lufthansa, včetně Carstena Spohra a zhruba dalších 40 čestných hostů. Mezi prvním a osmým listopadem začne letiště BER nabíhat do "plného" provozu. Jako první z něj odletí let Easyjet do Londýna. Samotná Lufthansa plánuje první odlet z letiště BER až na ráno 7.11. v 6:45 a to LH201 do Frankfurtu. Odlety Lufthansy, stejně jako jejích dceřiných společností jsou plánovány z centrální části nového letiště, označované jako "main pier" Terminálu 1.

Osmého listopadu by se měl veškerý provoz z berlínského letiště Tegel převést právě na nové letiště BER. Zřejmě se však nebude jednat o logisticky extrémně náročnou operaci, neboť provoz v Berlíně rovněž opadl v důsledku pandemie koronaviru. Zbylou poptávku v Německu zřejmě srazí plánovaný "lockdown", který německá vláda plánuje od podělí - 2.11. Oba hlavní aktéři letu LH2020 - jak Luthansa, tak i letiště BER, by zřejmě bez německé státní pomoci již dávno museli vyhlásit bankrot. Dá se očekávat, že spolková republika Německo bude muset i v budoucnu obě strategické společnosti ještě jednou významně finančně podpořit na úkor daňových poplatníků.

Přehledný plánek letiště BER s popisky v angličtině (Autor: CellarDoor85 - Robert Aehnelt, Wikimedia Commons, CC-BY-3.0 )

Štítky