Low-cost Flyadeal objedná až 50 letadel Boeing 737 MAX 8

25.12.2018 - Asie & AustrálieSaúdskoarabská nízkonákladová aerolinie Flyadeal v pátek oznámila podpis memoranda na dodávku 30 Boeingů 737 MAX 8. Společnost tak upřednostnila americké letouny před A320neo, o jejichž objednávce rovněž jednala. Obě strany nyní budou jednat o konečných podmínkách objednávky. Hodnota kontraktu dosahuje v případě realizace všech opcí výše až 5,9 miliard dolarů.

Vizualizace Boeingu 737 MAX 8 v barvách Flyadeal (foto: Boeing Co.)

Objednané letouny budou poháněny motory Leap-1B od konsorcia CFM International. Boeing uvedl, že Flyadeal bude letouny provozovat v konfiguraci pro 189 cestujících v jedné třídě. „Poptávka po letecké dopravě na domácím saúdskoarabském trhu vzrostla exponenciálně. Nová značka Flyadeal s identitou zaměřenou na nízké ceny přinesla na trh novou volbu, která byla velmi pozitivně přijata,“ uvedl Saleh bin Nasser Al-Jasser, generální ředitel Saudia.

Flyadeal je low-costová dcera národní aerolinie Saudia. Společnost zahájila provoz v září loňského roku s několika Airbusy A320. V současnosti má Flyadeal ve své flotile devět letadel A320, se kterými zatím výhradně létá na vnitrostátních linkách do osmi destinací. Podle slov Al-Nassera se počítá s expanzí Flyadeal i na zahraniční trhy.

Štítky