LOT zvýšuje povolenou váhu zavazadel

14.04.2012 - EvropaPolské aerolinie LOT oznámily přechod na kusový systém (piece concept) přepravy zavazadel cestujících. Nový systém bude zaveden od 1. května 2012 a má platit na všech mezinárodních i vnitrostátních letech společnosti. Nové podmínky přinesou cestujícím navýšení povolené váhy zapsaných i kabinových zavazadel.

Cestující business třídy letící na dálkových linkách si budou moci zdarma odbavit nově tři zapsaná zavazadla na místo dosavadních dvou, každé o hmotnosti až 32 kg. To je zvýšení povolené váhy zapsaných zavazadel o 36 kg. Na krátkých a středních linkách pak budou moci mít pasažéři business třídy dvě zapsané zavazadla, každé o váze 32 kg, což znamená navýšení o 34 kg. Cestující ekonomické třídy budou moci mít na všech linkách zdarma jedno zapsané zavazadlo o maximální váze 23 kg (tj. o 3 kg více než dnes).

LOT rovněž oznámily navýšení povolené váhy kabinových zavazadel. Cestující business třídy si budou moci vzít na palubu dvě kabinová zavazadla, každé o váze až 9 kg (navýšení o 3 kg), v ekonomické třídě pak jedno zavazadlo o váze 8 kg (navýšení o 2 kg).

Tomáš Hampl


Štítky: