LOT zahájil lety na London City Airport

07.01.2019 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines dnes zahájila pravidelné lety na lince z Varšavy na London City Airport. Nová linka je provozována v pracovních dnech dvakrát denně, o víkendu jednou denně. Odlety z Varšavy jsou vždy v 7:15 (s výjimkou neděle) a v 16:15 (s výjimkou soboty), z London City Airport pak v 9:30 (s výjimkou neděle) a v 18:30 (s výjimkou soboty). Linka má dobrou návaznost na další lety LOTu do Kyjeva, Lvovu, Rigy, Bukurešti, Larnaky, Tbilisi a rovněž na vybrané dálkové linky na asijský kontinent.

https://www.youtube.com/watch?v=v02h1XNeOHs

Dnešní zahajovací let LOTu na London City Airport (foto: FrogFootTV/YouTube)

Polský dopravce nasadil na linku nové letouny Embraer 190 pro 106 cestujících. Embraer 190 je jedním ze schválených typů letadel, které mohou na London City Airport létat. Polský dopravce v prosinci rozšířil svou flotily o čtyři letouny Embraer 190 pronajaté od dánské leasingové společnosti Nordic Aviation Capital.

Vedle letů z Varšavy začne LOT od 18. února létat na London City Airport z Budapešti a od 1. května také z Vilniusu. LOT je jedinou východoevropskou leteckou společností, jež na toto letiště, které je neblíže londýnských obchodních a finančních čtvrtích, provozuje pravidelnou linku. London City Airport je po Heathrow druhým londýnským letištěm, na které LOT létá.

LOT Polish Airlines - Londýn (foto: LOT)

Štítky