LOT spustil prodej letenek Ostrava-Varšava i na letní sezónu 2023

22.12.2022 - Česká republikaV rezervačním systému polské letecké společnosti LOT Polish Airlines se objevily letenky mezi Ostravou a Varšavou i pro letní sezónu roku 2023. Společnost LOT se zveřejněním letů na letní sezónu 2023 z Ostravy relativně dlouho váhala. Spekulovalo se i o ukončení spoje. Do celé záležitosti se však vložili zástupci Moravskoslezského kraje a letiště v Ostravě-Mošnově a výsledkem je sice stále jen 5 spojení týdně, avšak tentokrát nově i s trojím nocováním letadla. Dosud nocovalo letadlo LOTu v Mošnově jen 1x týdně z neděle na pondělí.

Nocování 3x týdně od letního letového řádu umožní z Mošnova odlety 3x týdně brzo ráno v 5:25 a to v pondělky, středy a pátky. Cestující tak stihne pohodlně přestoupit ve Varšavě na ranní vlnu odletů společnosti LOT. V úterky a čtvrtky budou navíc odlety z Ostravy do Varšavy ve 14:30.

Nazpět z Varšavy poletí v úterky a čtvrtky Embraery LOTu 2x denně, a to s odletem ve 12:50 a další ještě v noci s odletem ve 23:15. Noční odlet ve 23:15 bude zachován jako přes zimní sezónu také ještě v neděli. Tyto noční lety zase umožní přestup z večerní vlny příletů do Varšavy. Takto nastavený letový řád umožní obchodním cestujícím z Ostravska například ranní odlet v pondělí či středu, přestup ve Varšavě a návazný ranní let do cílové destinace. Druhý den pak může cestující volit návrat díky večernímu letu přes Varšavu zpět do Mošnova.

Toto schéma by mohlo přilákat do letadel LOTu i ty cestující, kteří dosud cestovali mezi ostravskem a například západem Německa autem. Navíc cena nejlevnější jednosměrné letenky mezi Ostravou a Varšavou bude začínat na necelých 32 euro. Na lince by se měly objevovat zejména nejmenší letadla flotily LOT - aktuálně to jsou proudové Embraery 170 v konfiguraci pro 76 cestujících případně větší Embraery 175 s kapacitou 82 míst. Dosud často užívaná letadla na této lince - vrtulové Dash 8 Q400 s kapacitou 78 sedaček by totiž měly v průbehu tohoto měsíce zcela opustit flotilu polského národního dopravce.

Embraer ERJ-175 společnosti LOT Polish Airlines na letišti F.Chopina ve Varšavě, březen 2018 (autor: Janusz Jakubowski, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata