LOT přidá v červnu dvě destinace ze Zielone Góry

08.06.2023 08:00 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines přidá v červnu ze Zielone Góry (česky Zelené hory, slezskou němčinou Grienberg) na východě Polska dvě nové destinace, které hodlá obsluhovat sezónně přes toto léto. Obě jsou již viditelné v rezervačním systému společnosti. Jedná se o přímé lety 2x týdně do Krakova a to vždy v neděli a ve středu večer. Z Krakova je přímý let plánován na pondělní ráno a středeční pozdní odpoledne. Jednosměrná letenka začíná na částce kolem 700kč. Tato přímá linka je vedena jako sezónní a to od 7.června do 1.října. Její zahájení se tak slavilo včera.

Další sezónní linkou má být nově ze Zielone Góry také spoj do Chorvatska, do Zadaru. Létat zde plánuje LOT 1x týdně v neděli odpoledne mezi 11.červnem a 17.zářím. Cena této jednosměrné letenky začíná na částce kolem 1150kč.

Zielona Góra je zhruba 140 tisícové město na západě Polska. Na konci druhé světové války byla z města většina jeho německy mluvících obyvatel odsunuta do Německa. Zielona Góra se nachází se zhruba 100km na jihozápad od Poznaně. Ovšem nejbližší významné letiště je odtud Berlín-Brandenburg, které se nachází jen 180km a 2 hodiny jízdy autem po dálnici na západ od Zielone Góry. Místní letiště obsluhuje pouze společnost LOT a to zejména jedním spojem denně na 450km vzdálené letiště Fréderica Chopina ve Varšavě, hlavní základny LOTu. Kromě tohoto spoje nabízí LOT též přímé lety 2x týdně v úterky a pátky do Gdaňsku, které samozřejmě ještě též doplňuje přestupními lety ve Varšavě.

Embraer 190 společnosti LOT na letišti Jana Pavla II. v Krakově, srpen 2022 (autor: Andrzej Otrębski, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata