LOT otevřel novou linku do Miami

03.06.2019 - EvropaPolská letecká společnost LOT zahájila v sobotu pravidelné lety z Varšavy do Miami. Nové přímé letecké spojení je provozováno čtyřikrát týdně Boeingem 787-8 Dreamliner. Letoun létá v uspořádání pro 252 cestujících ve třech třídách. Odlety z Varšavy jsou vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli ve 12:05.

LOT si slibuje, že významnou část cestujících získá pomocí návazných letů zejména v zemích východní Evropy. Podle šéfa LOTu Rafala Milczarského je Miami jedním z největších trhů v USA, který není obsluhován přímou linkou z východní Evropy. Miami je nejen ideální prázdninovou destinací, ale také důležitým obchodním centrem s vazbami na země Latinské Ameriky.

Viceprezident LOTu Michal Fijol uvedl, že každoročně cestuje mezi východní Evropou a Miami téměř půl milionů cestujících, přičemž z toho 60 tisíc mezi Polskem a Floridou. Z těchto důvodů má linka do Miami dobrou návaznost na lety LOTu do Vídně, Budapešti, Bukurešti, Vilniusu, Tallinnu, Moskvy a dalších destinací. Velmi dobrá návaznost je rovněž na letech z/do Prahy, které LOT provozuje pětkrát denně.

https://www.facebook.com/LOT/photos/a.1565753053644978/2318263021727307/?type=3&theater

Posádka inauguračního letu do Miami (zdroj: LOT/Facebook)

Miami je v pořadí šestou destinací LOTu v Severní Americe. V současnosti polský dopravce provozuje dálkové linky do New Yorku-JFK, Newarku, Chicaga, Los Angeles a Toronta. Vedle Varšavy provozuje LOT lety do USA také z Krakova (Chicago), Řešova (New York) a Budapešti (Chicago a New York).

Štítky