LOT otevře pravidelnou linku do Miami

08.09.2018 - EvropaPolská letecká společnost LOT oznámila zahájení pravidelných letů do Miami na Floridě. Nová dálková linka bude provozována od 1. června 2019 čtyřikrát týdně. Odlety linky LO 029 s Varšavy budou vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu ve 12:05 s příletem do Miami v 17:30. Zpáteční let bude startovat z mezinárodního letiště v Miami ve stejné dny ve 20:05 a ve Varšavě přistane následující den ve 12:15. LOT nasadí na linku letoun Boeing 787 Dreamliner, který nabídne 18 sedadel v business class, 21 v premium economy a dalších 213 míst v ekonomické třídě.


Linku do Miami bude LOT provozovat letouny Boeing 787 Dreamliner (foto: LOT)

Podle šéfa LOTu Rafala Milczarského je Miami jedním z největších trhů v USA, který není obsluhován přímou linkou z východní Evropy. Miami je nejen ideální prázdninovou destinací, ale i důležitým obchodním centrem USA. V současnosti podle Milczarského cestuje mezi východní Evropou a Miami ročně téměř půl milionu cestujících.

Pro polský LOT bude Miami v pořadí již šestou destinací v Severní Americe. V současnosti společnost provozuje dálkové linky do New Yorku-JFK, Newarku, Chicaga, Los Angeles a Toronta. LOT nelétá de Severní Ameriky jen z Varšavy, ale také z Krakova (Chicago), Řešova (New York) a Budapešti (Chicago a New York).


Pláž na Key Biscayne a panorama Miami (foto: Foto: Barry Haynes/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

LOT již létá do více než stovky destinací. V loňském roce přepravila společnost více než 6,8 milionu cestujících, což meziročně znamenalo nárůst o více než 25 procent. V letošním roce chce LOT přepravit až 10 milionů pasažérů. Flotila společnosti se skládá aktuálně ze 62 letadel, pro dálkové linky má LOT 11 strojů Boeing 787 Dreamliner.

Témata