LOT otevře novou dálkovou linku do San Francisca

06.10.2019 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines plánuje pokračovat v rozšiřování svých dálkových linek i v roce 2020. Nejnovějším cílem se stane příští léto San Francisco v Kalifornii. Nová přímá linka Varšava - San Francisco bude zahájena 5. srpna 2020 a provozována čtyřikrát týdně letounem Boeing 787 Dreamliner. Otevření nové linky dnes v New Yorku oznámil šéf LOTu Rafał Milczarski.

LOT Polish Airlines - Boeing 787-8 (foto: BriYYZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Odlety z Varšavy budou v pondělí a v pátek v 11:35 s příletem do San Francisca ve 14:30 místního času. Další dva odlety z polského hlavního města jsou naplánovány na středu a sobotu v 17:20 s přistáním v San Franciscu ve 20:15. Ze San Fransisca budou odlety podle zveřejněného letového řádu v pondělí a v pátek v 17:20 s příletem do polské metropole další den ve 13:00 a dále ve středu a v sobotu ve 22:10 s přistáním ve Varšavě další den v 18:45.

San Francisco bude již devátou destinací společnosti v USA. Nové spojení bude dále dvacátou dálkovou linkou LOTu. S dobou letu téměř dvanáct hodin se bude jednat o jednu s nejdelších dálkových linek polského dopravce (zhruba o půl hodiny delší je linka do Los Angeles).

Slavný most Golden Gate Bridge spojující San Francisco s Marin County (foto: Rich Niewiroski Jr./Wikimedia Commons - CC BY 2.5)

Podle Milczarského bylo San Francisco v hledáčku již delší dobu. LOT oznámil zahájení letů do San Fransisca jen dva dny poté, co americký prezident Donald Trump schválil zrušení víz pro Poláky. Dá se očekávat, že bezvízový styk přispěje k rozvoji obchodu a cestovního ruchu mezi oběma zeměmi.

San Fransisco je důležitým obchodním centrem a čtvrtým nejnavštěvovanějším městem USA. V nedalekém Silicon Valley sídlí velké počítačové a technologické firmy jako například Google, Apple, Facebook, Adobe, Intel, Yahoo, Netflix, Uber a další. Z tohoto hlediska se jedná o atraktivní destinaci, jak pro firemní klientelu, tak pro turisty.

Nová budova centrály firmy Apple Inc. v Silicon Valley (foto: Daniel L. Lu/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

LOT u nového spojení nebude spoléhat jen na polské a americké cestující, ale podobně jako u dříve otevřených dálkových linek se bude snažit získat pasažéry i v zemích střední a východní Evropy. Podle údajů LOTu cestuje ročně mezi střední a východní Evropou téměř 300 tisíc cestujících ročně. Ze zveřejněného letového řádu je zřejmé, že nová linka bude mít dobrou návaznost rovněž na lety LOTu z Prahy.

Témata