LOT otevře na letišti O´Hare v Chicagu vlastní letištní salónek

14.10.2023 14:34 - EvropaPolské aerolinie LOT oznámily koncem září plán otevřít letištní salónek na chicagském letišti O'Hare International. Město Chicago je pro LOT velmi důležitou destinací na severoamerickém trhu. V metropolitní oblasti totiž žije mnoho příslušníků polské menšiny i dalších menšin z východní Evropy, což činí Chicago zajímavé z hlediska možného potenciálu provozu.

Vizualizace letišního salónku LOTu na chicagském letišti O'Hare International (foto: LOT Polish Airlines)

Nový letištní salónek v Chicagu má být vůbec prvním letištním salónkem LOTu mimo Evropu. Salónek o ploše 617 m2 se bude nacházet v centrální části letištního terminálu. Samotný salónek bude rozdělen na několik zón – vedle stravovací zóny s nabídkou jídel a nápojů bude k dispozici pracovní zóna a dále relaxační zóna. Ta bude zatemněná a oddělená od ostatních prostor, aby cestující, kteří chtějí odpočívat, měli klid.

Interiér salónku má mít moderní design s polskými akcenty. Předpokládá se například použití jantaru ve výzdobě a výrobků polských firem. LOT k návrhu interiéru přizval prestižní chicagskou architektonickou kancelář. Předpokládá se, že nový salónek bude otevřen na přelomu třetí a čtvrtého čtvrtletí příštího roku. Salónek má být přístupný cestujícím byznys třídy a držitelům příslušné úrovně věrnostního programu LOTu a partnerských leteckých společností.

Témata