LOT obnovil lety na London City Airport

05.09.2020 - EvropaPolská aerolinie LOT obnovily koncem srpna své pravidelné lety na londýnské letiště London City Airport. Společnost od 31. srpna létá na toto letiště opět z litevského Vilniusu. Linka je provozována dvanáctkrát týdně, tj. v pracovní dny dvakrát denně a o víkendu jednou denně. Na linku LOT nasazuje letoun Embraer 190 pro 106 cestujících.

Přivítání obnovené linky na London City Airport zástupci LOTu a letiště. Vpravo obchodní ředitel London City Airport Richard Hill (foto: London City Airport)

LOT zahájil lety z Vilniusu na London City Airport v květnu 2019, poté co vyhrál tendr litevské vlády na provoz linky. Spojení je operováno v režimu závazku veřejné služby (PSO) podle pravidel EU. Společnost tak může získat dotace z veřejných prostředků na ztráty, které vznikly provozem linky.

V současnosti mezi Vilniusem a Londýnem vedle LOTu létají také nízkonákladové společnosti Ryanair (dvakrát denně) a Wizz Air (jednou denně). Jejich lety však směřují na letiště Stansted respektive Luton.

Embraer 190 registrace SP-LMA po příletu z Vilniusu na londýnském letišti (foto: London City Airport)

Před vypuknutím pandemie koronaviru létal LOT na London City Airport také z Varšavy a Budapešti. Letový řád LOTu počítá s obnovením přímých letů z Budapešti od 24. října 2020. O den později mají být obnoveny také přímé lety z Varšavy na London City Airport.

Štítky