LOT nabídne od března novou linku do Taškentu

29.12.2023 21:01 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines plánuje zahájení pravidelných letů do Uzbekistánu. V březnu příštího roku polský dopravce nabídne cestujícím novou pravidelnou linku z Varšavy do Taškentu. Linka bude provozována od 13. března 2024 zprvu třikrát týdně letadly Boeing 737 MAX 8. Od začátku dubna pak je plánováno navýšení na čtyři lety týdně.

Z Varšavy bude nová linka LO189 po navýšení na čtyři lety týdně odlétat každé úterý, středu, pátek a neděli ve 23:00 s příletem do Taškentu v 7:55 následující den. Z hlavního města Uzbekistánu bude zpáteční let LO190 odlétat vždy v pondělí, ve středu, čtvrtek a v sobotu v 9:25 a na varšavském letišti Frédérica Chopina přistávat ve 13:00.

LOT Polish Airlines - Boeing 737 MAX (foto: Steve Lynes/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

V době vydání tohoto článku zpáteční ceny letenek z Varšavy do Taškentu začínaly na 1 995 zlotých (11 100 korun). Jedná se o ceny v nejnižším tarifu Economy Saver s příručním zavazadlem do osmi kilogramů. Nová linka do Taškentu má velmi dobrou návaznost na lety LOTu z Prahy. Při večerním odletu z Prahy je doba cesty do Taškentu devět hodin a dvacet minut včetně přestupu ve Varšavě.

Novou linku do Taškentu může využít až 40 tisíc cestujících ročně. Uzbecká strana předpokládá, že díky novému spojení přijede do země také více polských turistů.

LOT do Taškentu pravidelně létal naposledy před více než třiceti lety. Provoz linky do hlavního města Uzbekistánu společnost zastavila v červnu 1991. V letošním roce pak společnost vypravovala do Taškentu charterové lety.

Taškent bude druhou středoasijskou destinací LOTu. Společnost v současnosti létá do kazašské metropole Astany. Tato linka je provozována třikrát týdně Boeingy 737 MAX 8. Od začátku května je pak plánováno navýšení na čtyři lety týdně.

Témata