LOT chce v letošním roce přepravit 10 milionů cestujících

02.01.2018 - EvropaLOT Polish Airlines si vytýčil ambiciózní plán pro letošní rok, společnost chce přepravit 10 milionů cestujících. V porovnání s uplynulým rokem by se jednalo o výrazný skok. Polský dopravce totiž vloni přepravil 6,9 milionů cestujících.


LOT - Boeing 787 Dreamliner (foto: LOT Polish Airlines)

K růstu počtu pasažérů má společnosti pomoci otevření nových linek i posílení těch stávajících. Mezi nejvýznamnější novinky patří otevření nové dálkové linky do Singapuru. Toto nové spojení je atraktivní, jak pro obchodní cestující, tak i turisty. Nová linka bude provozována třikrát týdně letounem Boeing 787 Dreamliner.

Další důležitou novinkou je zahájení dálkových letů z Budapešti. Od května společnost nabídne pravidelné lety z maďarské metropole do New Yorku a Chicaga. Po letech polský dopravce také obnoví lety z Rzeszówa na východě Polska do Newarku. Na dálkových linkách do Chicaga, Los Angeles, New Yorku-JFK, Tokia a Toronta dále dojde k navýšení počtu letů.


Jednou z letošních novinek LOTu je zahájení letů do Dubrovníku (foto: Diego Delso/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Kromě toho LOT začne létat do několika nových evropských destinací. Nově bude létat z Varšavy do Dubrovníku, Norimberku a Kaunasu. Z Rzeszówa nabídne společnost lety do Tel Avivu. Dále LOT nabídne otevře nové spojení z Olsztynu do Lvova. Na linkách z Varšavy do Prahy a do Budapešti dojde k navýšení provozu na pět letů denně.


LOT převezme letos šest letounů Embraer 195 (foto: LOT Polish Airlines)

V letošním roce bude rovněž probíhat výrazná modernizace flotily LOTu. Společnost převezme 12 nových letadel typů Boeing 787-9, Boeing 737 MAX 8 a Embraer 195.

Štítky