Letoun Ethiopian Airlines se zřítil nedaleko Bejrútu

25.01.2010 - Asie & AustrálieBoeing 737-800 společnosti Ethiopan Airlines dnes havaroval krátce po startu z mezinárodního letiště v Bejrútu. Let ET409 s 82 cestujícími a osmi členy posádky startoval ve 2:35 místního času. Krátce po startu ztratilo řízení letového provozu kontakt s letounem. Ten se v silné bouři zřítil do moře zhruba 20 kilometrů od letiště a 5 kilometrů od libanonského pobřeží.

Během záchranné akce dosud nebyl nalezen nikdo, kdo by katastrofu přežil. Podle zveřejněných údajů bylo na palubě 51 Libanonců, 23 Ethiopanů a dále občané Velké Británie, Turecka, Francie a dalších zemí.

Na záchranných prací, které jsou ztěžovány špatným počasím, se vedle libanonské armády podílejí mírové sbory OSN v Libanonu a Kypru. Příčina nehody není zatím známá, libanonský prezident Michel Sulejmán uvedl, že teroristický útok považuje za nepravděpodobný. Libanonská vláda požádala Francii, aby s vyšetřováním nehody pomohl její úřad pro vyšetřování leteckých nehod BEA.

Linka Ethiopian Airlines z Addis Ababy do Bejrútu je operována denně a je hojně využívána byznysmeny z obou zemí. Linku rovněž pro cesty domů využívají Etiopané, kteří pracují v libanonských domácnostech.

Štítky