Letiště Tegel rozprodává inventář v online aukci

28.01.2021 - EvropaBerlínské letiště Tegel ukončilo svůj provoz vloni začátkem listopadu poté, co po nesčetných odkladech bylo otevřeno nové letiště Berlin Brandenburg při jihovýchodním okraji města. Mnohým Berlíňanům i návštěvníkům německé metropole Tegel schází již teď.

Kdo by si chtěl uchovat vzpomínku na toto západoberlínské letiště anebo v době lockdownu si vytvořit iluzi letištní haly doma, má nyní možnost zakoupit si něco z inventáře bývalého letiště. Aukční dům Dechow nabízí v online aukci zhruba 200 položek z inventáře Tegelu. Aukce byla zahájena dnes a potrvá až do 12. února.

Lavice se čtyřmi sedadly (foto: troostwijkauctions.com)

A co lze vydražit? V nabídce je přes 70 letištních laviček se dvěma, třemi, čtyřmi i s osmi sedadly. K dispozici jsou v prostém umělohmotném provedení i ve verzi s potahem ze syntetické kůže za ceny od 30 eur. Dále jsou v nabídce 55palcové monitory LG, na kterých byly zobrazovány informace o letech. Monitory jsou k dispozici za ceny od 55 eur. Oboje vybavení je vhodné do obývacího pokoje a uvítá jej každá partnerka leteckého fanouška.

Vůz Mercedes-Benz na odklízení sněhu na letištích (foto: troostwijkauctions.com)

Aukční síň nabídla několik položek i pro ty náročnější. V nabídce je tak například vozidlo Mercedes-Benz pro odklízení sněhu z plochy letiště za vyvolávací cenu 11200 eur. Zájemci si mohou zakoupit i levnější sněhové pluhy za cenu 2800 eur.

Položky v dražbě si lze prohlídnout pouze na internetu. V případě vydražení je možně si je převzít osobně. Ceny nezahrnují aukční poplatek ve výši 18 % a německou DPH ve výši 19 %.

Témata