Letiště Praha reaguje na opatření české vlády

14.03.2020 - Česká republikaO půlnoci z pátku na sobotu 14. března 2020 vstoupilo v platnost opatření české vlády, které omezuje cestování do rizikových zemí a vstup cizinců z těchto zemí na území České republiky. O půlnoci z neděle na pondělí nebudou smět čeští občané až na výjimky cestovat do zahraničí a cizinci ze všech zemí budou mít zakázaný vstup k nám.

Příletová hala Terminálu 1 pražského letiště (foto: Gforce800/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Letiště Praha informovalo, že dodržování těchto opatření je plně v kompetenci odpovídajících státních složek. „Letiště Praha je s těmito složkami v nepřetržitém kontaktu. Všem zúčastněným složkám státu poskytujeme součinnost při realizaci a zajištění dodržování opatření vlády,“ uvedl Roman Pacvoň, tiskový mluvčí Letiště Praha.

„Na základě aktuálního vývoje budeme také přijímat provozní opatření v souvislosti s postupným omezováním provozu letiště. Konkrétní provozní opatření budou přijímána postupně. O těchto provozních opatřeních budeme také cestující postupně informovat. Letecké společnosti byly informovány. Pro tuto chvíli zůstává Letiště Praha v provozu,“ dodal Pacvoň.

Cestující, kterých se opatření vlády ČR dotýká, by neměli vůbec cestovat na letiště a měli by kontaktovat svou leteckou společnost, která jim případně nabídne náhradní řešení. Letiště Praha bude cestující informovat například prostřednictvím polepů hned u vchodů do letištních terminálů, prostřednictvím svých webových stránek, sociálních sítí a také na informační lince letiště, která je k dispozici 24 hodin denně.

Letiště Praha připravuje rovněž opatření pro cestující, kteří nebudou vpuštění na naše území. „Všichni cestující budou okamžitě po nevpuštění na území České republiky informováni o dalším postupu a odkázání na leteckou společnost. V případě, že letecká společnost nebude schopna těmto cestujícím nabídnout okamžité náhradní řešení, poskytneme cestujícím zázemí s občerstvením, hygienickými potřebami, přístupem k telefonu a počítači. Na vyžádání jim bude k dispozici také zdravotní péče,“ uvedl Pacvoň.

Štítky