Letiště Ostrava i vloni hospodařilo se ztrátou

15.06.2018 - Česká republikaSpolečnost Letiště Ostrava vlastněná Moravskoslezským krajem oznámila výsledky hospodaření za rok 2017. Firma provozující mezinárodní letiště v Ostravě hospodařila vloni se ztrátou 15,235 mil. Kč. Oproti roku 2016, kdy prodělala 88 mil. Kč, se jedná o výrazné zlepšení. Se ztrátou letiště hospodaří od roku 2012.


Odbavovací hala mezinárodního Letiště Leoše Janáčka Ostrava (foto: flyJacob/Wikimedia Commons - Public Domain)

Vedení letiště loňský hospodářský výsledek prezentuje jako úspěch. „Máme velkou radost, že námi nastavený obchodní model, rozumné snižování nákladů a zvyšování efektivity práce přináší výsledky. Samozřejmě si uvědomujeme, že je letiště pořád ve ztrátě, začínáme se ale přibližovat naší vizi kladného hospodářského výsledku.“ uvedl Jaromír Radkovský, ředitel ostravského letiště.

Společnost Letiště Ostrava v tiskové správě uvedla, že na zlepšeném hospodaření se projevilo především navýšení tržeb o 23,8 procent. Letiště informovalo o navýšení oprav o 8,1 mil. Kč a investic o 10,7 mil. Kč oproti roku 2016.


Hospodaření Letiště Ostrava v posledních letech (zdroj: Letiště Ostrava)

Letiště se v letošním roce zaměřuje na aktivní obchodní politiku s cílem rozšířit nabídku zejména pravidelných linek. Dále letiště investuje do zkvalitnění služeb a zázemí pro cestující. Díky nedávno dokončené rekonstrukce příletové haly nabízí letiště příjemnější prostředí přilétávajícím cestujícím a kratší čekání na výdej zavazadel.

„Naším cílem na rok 2018 je, kromě zkvalitňování služeb a zvyšování efektivity práce, nárůst počtu cestujících o 8-10 % a další zlepšování hospodářského výsledku společnosti,“ dodal Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel ostravského letiště.

Témata