Kuwait Airways rozšíří síť o pět nových destinací

03.02.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Kuwait Airways připravila pro letošní léto rozšíření nabídky o pětici nových destinací, z nichž tři budou v Evropě. O nových linkách informoval tento týden server Routes Online.

Od 3. května začne kuvajtský národní dopravce létat do Manchesteru. Nová linka bude provozována dvakrát týdně s Airbusy A320neo. Společnost nebude mít na lince zatím konkurenci, nicméně o Manchester projevila zájem nízkonákladová aerolinie Jazeera Airways, která zde získala sloty již pro letní sezónu.

Kuwait Airways je jedna ze dvou leteckých společností, která provozuje letouny Airbus A330-800 (foto: Airbus)

Dalším evropským cílem bude Madrid, kam budou Kuwait Airways provozovat sezónní linku od 11. června do 15. září. Linka bude operována do trojúhelníku s Malagou třikrát týdně letouny Airbus A330-300.

Od 2. června do 15. září bude společnost létat sezónní linku také na moskevské letiště Domodědovo. Ta bude provozována dvakrát týdně Airbusy A320neo.

Další novou destinací bude od 1. června marocká Casablanca. Kuwait Airways budou největší marocké město obsluhovat dvakrát týdně letouny Airbus A330-800.

Poslední novinkou je ománské město Salalah, do kterého bude společnost létat od 7. června dvakrát týdně s A320neo.

Flotila Kuwait Airways skládající se ze 30 letadel prochází v současnosti zásadní modernizací. Společnost přebírá nové Airbusy A320neo, které nahrazují nejstarší A320. Stejně tak moderními A330-800, které převzala jako první letecká společnost na světě, nahrazuje staré A330-200.

V budoucnu by měla být flotila ještě rozšířena o objednané Airbusy A350-900. Vloni v listopadu se objevila zpráva, že Kuwait Airways jednají o změně objednávky z roku 2014 s tím, že má pro svou expanzi zájem o letadla s delším doletem. Bližší podrobnosti nebyly tehdy zveřejněny.

Témata