Korean Air a Asiana Airlines ruší lety do Číny

01.07.2023 15:39 - Asie & AustrálieLetecké společnosti Korean Air a Asiana Airlines redukují nabídku svých letů do Číny. Důvodem je pokles poptávky kvůli napětí v diplomatických vztazích mezi Čínou a Jižní Koreou. Vztahy mezi oběma zeměmi se zhoršily kvůli jihokorejským postojům k Tchaj-wanu.

Korean Air od 1. srpna do 28. října pozastavuje lety ze Soulu do Pekingu a Sia-menu. Asiana Airlines od 6. června nelétá ze Soulu do Pekingu a Šen-čenu. O rušení letů informovala jihokorejská agentura Yonhap.

Asiana Airlines - Airbus A321neo (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Korean Air s uvolněním pandemických opatření postupně obnovil své lety do Číny. V letošním roce pak své lety o něco rozšířil. Kapacity společnosti na linkách do Číny jsou však pouze na 43 % předkrizové kapacity. Korejský deník Korea JoongAng Daily uvedl, že mezi dubnem a květnem cestovalo na přímých letech mezi oběma zeměmi jen 402 tisíc cestujících, což v porovnání s rokem 2019 znamená je o 73,7 %.

Největším dopravcem na letech mezi Jižní Koreou a Čínou je Asiana Airlines, následují Korean Air a China Eastern Airlines.

Témata