Kanadský ultra low-cost Lynx Air se připravuje na zahájení letů

01.01.2022 - USA & KanadaNový nízkonákladový dopravce Lynx Air z kanadského Calgary chce zahájit provoz v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku. Společnost vznikla sice již v roce 2006, ale dosud se pod názvem Enerjet specializovala na charterové lety pro kanadské ropné a plynárenské firmy. V polovině listopadu loňského roku došlo k rebrandingu a ohlášení plánů na zahájení low-cost letů.

Vizualizace Boeingu 737 MAX 8 v barvách Lynx Air (foto: Lynx Air)

Web Lynx Air zatím obsahují jen základní informace o chystaných letech. Nová aerolinie chce zahájit pravidelné lety se třemi Boeingy 737 MAX, které budou létat v konfiguraci pro 189 cestujících. Podle svého webu má společnost uzavřené objednávky a dohody o pronájmu na celkem 46 letadel na příštích sedm let.

Zprvu se chce Lynx Air zaměřit na vnitrostátní linky, kde vidí nyní největší příležitost. Konkrétní destinace a linky zatím nebyly zveřejněny, společnost jen uvedla, že jedná s letišti po celé Kanadě. Koncem letošního roku by pak chtěla spustit také první linky do USA. První základnu bude mít Lynx Air na letišti v Calgary, kde společnost rovněž sídlí. Zahájení prodeje letenek má být spuštěno v brzké době.

Ředitelkou Lynx Air byla jmenována Merren McArthurová, která byla dříve působila na stejné pozici u Tigerair Australia a Virgin Australia. Od roku 2018 měla podíl v Enerjet také investiční skupina Indigo Partners, jež drží podíly v několika nízkonákladových aeroliniích včetně Wizz Air.

Lynx Air jsou druhým kanadským low-costem, který se v současnosti připravuje na zahájení provozu. Koncem prosince převzaly své první letadlo Canada Jetlines, které chtějí zahájit lety v průběhu jara. Společnost se chce zaměřit na linky z Kanady do prázdninových cílů v USA, Mexiku a Karibiku.

Témata