Japonský ZIPAIR zahájí ještě tento měsíc lety s cestujícími

09.10.2020 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie ZIPAIR Tokyo oznámila, že na 16. října 2020 plánuje první let s cestujícími. Japonský dopravce začne létat na lince z tokijského letiště Narita do jihokorejského Soulu. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 787-8 Dreamliner.

Boeing 787-8 Dreamliner společnosti ZIPAIR Tokyo (foto: Melv_L - MACASR/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

ZIPAIR nabízí dvě různé cestovní třídy. Ve vyšší ZIP Full Flat má cestující k dispozici full-flat sedadla, což odpovídá business class produktu. Těchto sedadel je na palubě letadla celkem osmnáct a jednosměrné letenky z Tokia se prodávají od od 30 tisíc jenů (v přepočtu 6500 korun). Druhým produktem je třída Standard odpovídající ekonomické třídě se sedadly s rozestupem 31 palců. Ceny jednosměrných letenek v této třídě začínají na 8000 jenech (v přepočtu přibližně 1700 korun). V obou třídách mají pasažéři k dispozici zdarma připojení k internetu prostřednictvím wi-fi.

Full-flat sedadla ve třídě ZIP Full Flat (foto: ZIPAIR Tokyo)

Původně společnost ZIPAIR chtěla zahájit pravidelné lety letos v květnu otevřením linky z Tokia do Bangkoku. Od července pak aerolinie plánovala zahájit také lety do Soulu. Společnost v dubnu oznámila, že kvůli pandemii koronaviru je nucena odložit zahájení provozu. V červnu pak společnost spustila nákladní linku z Tokya do Bangkoku, na které létá čtyřikrát týdně Boeing 787-8.

ZIPAIR Tokyo je dceřinou společností Japan Airlines pro nízkonákladové lety. Záměrem bylo vytvořit konkurenci asijským dopravcům, kteří expandují na linkách do Japonska. V listopadu loňského roku ZIPAIR od mateřské společnosti převzal první Boeing 787-8. V současnosti má aerolinie ve své flotile dva letouny tohoto typu.

Témata