Japonský low-cost ZIPAIR zahájí dálkové lety do Los Angeles

12.11.2021 - Asie & AustrálieNízkonákladová letecká společnost ZIPAIR Tokyo oznámila, že o Vánocích zahájí dálkové lety na západní pobřeží USA. Od 25. prosince 2021 bude aerolinie létat na lince z tokijského letiště Narita do Los Angeles. Bude se jednat o první nízkonákladovou linku mezi Japonskem a pevninskou částí USA.

Lety budou provozovány třikrát týdně letounem Boeing 787-8. Ten společnost provozuje v uspořádání pro 290 cestujících. Každý Dreamliner je v business class vybaven 18 full-flat sedadly, dalších 272 sedadel je k dispozici v ekonomické třídě. V obou třídách je k dispozici bezplatné připojení k internetu prostřednictvím wi-fi.

Boeing 787-8 Dreamliner japonské nízkonákladové společnosti ZIPAIR Tokyo (foto: Melvinn/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Japonské aerolinie ZIPAIR jsou dceřinou společností Japan Airlines. Aerolinie byla založena v roce 2019 a ještě před koncem roku převzala od mateřské společnosti první Boeing 787-8. Původně měl být provoz zahájen v květnu 2020. Kvůli pandemii onemocnění Covid-19 společnost přehodnotila své plány a v červnu 2020 spustila nákladní linku Tokio – Bangkok provozovanou letouny Boeing 787-8.

Osobní lety zahájil ZIPAIR v říjnu loňského roku, když začal létat z Tokia do Soulu. V současnosti společnost provozuje pravidelné linky z Tokia do Bangkoku, Singapuru, Soulu a nově od minulého měsíce také do Honolulu na Havajských ostrovech. Flotila je tvořena dvěma Boeingy 787-8 Dreamliner.

Témata