Japonská ANA bude opět létat do Vídně

16.10.2018 - EvropaNejvětší japonská letecká společnost All Nippon Airways (ANA) obnoví v příštím roce pravidelné lety do Vídně. Nová linka z tokijského letiště Haneda do rakouské metropole bude provozována denně od 17. února 2019. Japonský dopravce nasadí na linku Boeing 787-9 o kapacitě 215 míst. Cestující budou mít k dispozici 48 míst v Business Class, 21 sedadel v Premium Economy a dalších 146 míst v ekonomické třídě. Z vídeňského letiště Schwechat budou odlety každý den v 11:50 s příletem do japonské metropole další den v 6:55. Z letiště Haneda v Tokiu bude linka NH205 startovat v 1:55 a ve Vídni přistane v 6:00.


ANA - All Nippon Airways - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Linku do Vídně budou ANA provozovat ve spolupráci s Austrian Airlines. Cestující ANA budou tak moci využít návazných letů rakouského dopravce do řady dalších evropských destinací. Novým spojením chce ANA uspokojit rostoucí poptávku po letech nejen do Rakouska, ale i dalších zemí jako jsou Německo, Švýcarsko, Itálie a Polsko. Vídeň bude sedmým cílem ANA v Evropě a v pořadí 44. mezinárodní destinací. V současnosti ANA létá svými letadly do Bruselu, Düsseldorfu, Frankfurtu, Londýna-Heathrow, Mnichova a Paříže-CDG.

Poptávka po letech do Evropy roste také díky prohlubujícím se ekonomickým vztahům mezi Japonskem a Evropskou unií. Letos v červenci EU podepsala s Japonskem dohodu o volném obchodu, která by měla vést k odstranění téměř všech cel ve vzájemném obchodu. ANA nastavila letový řád nové linky tak, aby přílety do obou metropolí byly brzy ráno a spojení tak vyhovovalo potřebám obchodní klientely. Prodej letenek na novou linku do Vídně společnost zahájí v pondělí 22. října.

Štítky