Islandská aerolinie Bluebird Nordic chce získat AOC na Slovensku

19.03.2023 - SlovenskoLetecká společnost Bluebird Nordic informovala, že plánuje získat osvědčení leteckého provozovatele (AOC) na Slovensku. Tento krok je součástí strategických plánů na rozšíření aktivit na nových trzích.

„Slovensko má ideální polohu ve středu Evropy, což nabízí velké příležitosti pro širší geografické pokrytí. Nové AOC v této zemi pomůže naší aerolinii rozšířit linky a posílit její postavení v regionu," řekla Audrone Keinyte, ředitelka Bluebird Nordic.

Bluebird Nordic - Boeing 737-400 (foto: Bluebird Nordic)

Bluebird Nordic (dříve Bluebird Cargo) se zabývá nákladní leteckou přepravou a ACMI pronájmy letadel. V současnosti provozuje jeden Boeing 737-300F, šest 737-400F a pět 737-800F. Společnost již dříve avizovala své plány na rozšíření své flotily na 25 nákladních letadel, přičemž se chce soustředit na B737NG.

Bluebird Nordic patří pod Avia Solutions Group. Tato skupina dále zastřešuje letecké společnosti Smartlynx Airlines, Avion Express, KlasJet, Arcus Air Logistic a další. Celkem společnosti skupiny provozují 165 dopravních letadel. Skupina vznikla v roce 2005 v Litvě, později se přesunula na Kypr a nyní má svou centrálu v Irsku.

Témata