Indický low-cost SpiceJet nabízí první linky do Evropy

02.11.2022 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie SpiceJet otevře tento a příští týden své první dvě linky na evropský kontinent. Od 5. listopadu bude společnost nově létat z Amritsaru s technickým mezipřistáním v Tbilisi do Bergama. Linka bude provozována jednou týdně letounem Boeing 737 MAX 8. Druhou linkou se se pak stane spojení Amritsar - Tbilisi - Řím-Fiumicino, jež bude provozováno dvakrát týdně rovněž se 737 MAX.

SpiceJet - Boeing 737 MAX 8 (foto: Md Shaifuzzaman Ayon/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Letenky na obě nové linky jsou již v prodeji prostřednictvím webu spicejet.com. Zpáteční letenky z Bergama do Amritsaru stojí v tarifu SpiceSaver okolo 1262 eur (30940 korun).

SpiceJet bude po společnostech Air India a Vistara třetím indickým dopravce, který létá do Evropy. SpiceJet již vloni a letos uskutečnil několik charterových letů do Říma a Bergama.

Obě linky jsou zejména pro Sikhy žijící či pracující v Itálii. V této zemi žije po Velké Británii druhá největší komunita Sikhů v Evropě. Její velikost se odhaduje na několik desítek tisíc lidí. Velká část Sikhů pracuje na italských farmách, kde sklízejí ovoce a zeleninu.

SpiceJet je v současnosti jediným indickým provozovatelem Boeingů 737 MAX. Společnost má v současnosti ve flotile 13 letadel 737 MAX 8 a dalších 192 kusů objednaných.

Témata